Logo regionálního portálu boskovicko.info

Regionální zpravodajství

Nemocnice Boskovice zřídila funkci ombudsmana. Bude řešit stížnosti i pochvaly

Eliška Windová, tisková mluvčí Nemocnice Boskovice
úterý 23.6.2026

Ilustrační foto
Autor: © rawpixel, 123RF Free I...

Nemocnice Boskovice po vzoru mnoha jiných nemocnic v Česku zřídila funkci nemocničního ombudsmana. Hlavním důvodem je vyjít vstříc pacientům či jejich příbuzným, kteří chtějí řešit problémy vzniklé v souvislosti s léčbou v Nemocnici Boskovice.

Nově se tedy všechny stížnosti, ale i pochvaly, nápady či tipy na zlepšení budou shromažďovat na jednom místě, nicméně i nadále je bude řešit kolektiv lékařů, právníků a dalších zaměstnanců nemocnice. Jde však především o to hájit práva pacientů a zvýšit tím kvalitu poskytované péče.

„Nemocniční ombudsman je již standardem ve všech velkých nemocnicích. Jeho hlavním úkolem je stížnost ve spolupráci s vedením nemocnice, odděleními a lékaři prošetřit, navrhnout opatření při zjištění nedostatků a seznámit s výsledkem stěžovatele. Tím také přispějeme ke zvyšování kvality námi poskytované zdravotní péče a ke spokojenosti našich pacientů,“ uvedl jednatel nemocnice Jan Trna, s tím, že se tak zjednoduší komunikace mezi pacienty a nemocnicí.

Podněty a stížnosti mohou lidé zasílat ombudsmanovi písemně, či se na něj mohou obrátit i osobně, a to s podněty a stížnostmi ze všech oblastí činností Nemocnice Boskovice.

Kontakt na nemocničního ombudsmana je: Kateřina Vorlická, e-mail: ombudsman@nembce.cz, telefon: 516 491 767.

Článek byl převzatý se souhlasem  Boskovického Zpravodaje. Titulek je redakční

Byl článek zajímavý?

Udělte článku hvězdičky, abychom věděli, co rádi čtete. Čím více hvězdiček, tím lépe.